کره زمین از هفت قاره پهناور تشکیل شده که در مجموع ۲۹٫۲ درصد سطح آن را به خود اختصاص داده اند و بقیه سطح آن را پهنه های آبی اشغال کرده اند. در کوهستان های مرتفع، رودخانه‌ها، یخچال‌ها، بیابان‌ها و جنگل‌های باشکوه بارانی مکان‌های دست نیافتنی وجود دارند که در انتظار کشف و سیاحت می‌باشند. زیبایی‌های این مکان‌های تاثیرگذار و باورنکردنی حقیقتا شگفت‌ انگیز و خارق العاده است.
 
 

 
آبشار سلجالندزفوس (Seljalandsfoss)، ایسلند
 
 
این آبشار یکی از بلندترین و زیباترین آبشارهای ایسلند به شمار می‌آید.این آبشار حیرت انگیز منظره‌ای بس نفس‌گیر و خاص را به دوستداران طبیعت ارائه می‌دهد. اگر پیاده‌روی موجود در انتهای صخره را دنبال کنید بی آن‌که خیس شوید می‌توانید در قسمت پشتی این آبشار قدم بزنید.
 
 
 
 
 
گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 
تونل گل ویستریا (Wisteria)، ژاپن
 
 
این تونل راهرویی مملو از گل‌های رنگارنگ ویستریا (گلیسین) است که در باغ‌های کاواچی فوجی واقع در کیتاکیوشو در کشور

 

ژاپن قرار دارد. غیر ممکن است که از میان آن قدم زنان عبور کنید و تحت تاثیر زیبایی آن قرار نگیرید. گویی شاهزاده‌ای از قصه‌های پریان هستید و اسب تک شاخ سپید رنگی در کنار شما جست و خیز می‌کند.
 
 

 

 

 

 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 
سالار د یونی (Salar De Uyuni)، بولیوی
 
این ناحیه بزرگ‌ترین جلگه نمکی جهان است که باید آن را از نزدیک ببینید تا باور کنید وجود دارد. این منطقه ۱۲ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 
مزرعه گل کانولا، چین
 
این مزرعه که یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعی جهان را به نمایش گذاشته در کشور چین قرار دارد. کشتزار پهناوری که تا افق دید شما و تا جایی که چشم کار می‌کند از گل‌های زرد طلایی پوشیده شده است.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 

 

 

قله رورایما (Roraima)، آمریکای جنوبی
 
 
این قله یکی از قدیمی‌ترین کوهستان های جهان محسوب شده که مرزی طبیعی را بین کشورهای ونزوئلا، برزیل و گویان شکل داده است. این قله همچنین با اسامی دیگری همچون رورایما تپوی (Tepui)و سرو رورایما (Cerro) نیز نامیده می‌شود.

 

 

 
 
 
گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 
ارک ملی گلیشیر (Glacier)، مونتانا
 
این پارک در مرکز یکی از بزرگ‌ترین و بکرترین اکوسیستم‌های آمریکای شمالی و در نزدیکی مرز آمریکا و کانادا قرار گرفته است. بهترین منظره را می‌توان از فراز صخره‌ها مشاهده کرد مخصوصا آن هنگام که خورشید بر فراز پارک می‌درخشد، اما تجربه مشاهده آن از درون ماشین یا اتوبوس‌های قرمز رنگ مخصوص پارک چندان لطفی ندارد.

 

 

 

 

 

 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 
منطقه زیبای قله امی (Emei)، چین، بودای غول پیکر
 
در مذهب بودائی این قله را “کوهستان روشنایی” نام نهاده‌اند. بر اساس افسانه‌ها، معبد گوانگزیانگ (Guangxiang) که برفراز کوهستان قرار دارد مکانی بوده که الهه نیک خواهی تشریفات مذهبی بوداییان را در آن‌ اجرا نموده است. در نتیجه این قله یکی از چهار کوهستان مقدس بودا در چین می‌باشد.
 
 
 

 

 

 

 

 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 

 

پل معلق کاپیلانو (Capilano)، ونکوور، بریتیش کلمبیا
 
 
این پل در سال ۱۸۸۹ توسط مهندسی به نام جرج گرانت مک کی ساخته شد. این پل در ساحل شرقی جنگل‌های بارانی قرار گرفته که مملو از انواع خزندگان، راه‌های جنگلی و درختان همیشه سبز می‌باشند.
 

 

 

 

 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 
آبفشان سبزگون، نوادا
 
این آبفشان به طور کامل پدیده‌ای طبیعی به حساب نمی‌آید چرا که در ۱۹۱۶ به شکلی اتفاقی در جریان یک تمرین نظامی به وجود آمد. پس از آن مواد معدنی غیر قابل حل از زمین خارج شده و روی هم متراکم شدند در نتیجه در قسمت فوقانی این آبفشان به شکل قله‌ای تجمع یافتند و منظره‌ای بدیع و حیرت انگیز را شکل دادند. از آنجایی که این اثر زیبا از مواد معدنی متنوعی شکل گرفته در نتیجه ظاهری رنگارنگ و جذاب پیدا کرده است.
 

 

 

 

 

 

 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 
آبشار پونگوئا (Pongua)، ویتنام
 
 
این  آبشار در کوهستانی واقع در ۵۰ کیلومتری شهر دالات (شهری در ویتنام) قرار گرفته است و ۴۰ متر ارتفاع دارد. درست در پای این آبشار دریاچه بزرگی شکل گرفته است که میتواند اکوهای قدرتمندی ایجاد کند به طوری که میتوان آن را از مسافت های دور از آبشار هم شنید.
 
 

گروه اینترنتی ایران ناز ، www.irannaz.com

 

 

 

 

درج آگهی درج آگهی رایگان ثبت آگهی ثبت آگهی رایگان تبیلیغات رایگان نیازمندیها